GreenCamUz loyihasi konsorsiumining birinchi onlayn yig'ilishi bo'lib o'tdi
2025-yil 13-oktabr kuni GreenCamUz loyihasi konsorsiumining birinchi onlayn yig'ilishi bo'lib o'tdi. Tadbirda O'zbekiston, Yevropa va Turkiyadan kelgan hamkor universitetlar loyihaning maqsadlari, koordinatsiya mexanizmlari va amalga oshirish rejalarini muhokama qildi.
2025-yil 13-oktabr kuni GreenCamUz loyihasi konsorsiumiga a'zo hamkor oliy ta'lim muassasalarining birinchi onlayn yig'ilishi muvaffaqiyatli o'tkazildi.
Yig'ilish davomida hamkor universitetlar o'z muassasalari va loyiha jamoalarini taqdim etishdi, so'ngra loyiha doirasidagi hamkorlik mexanizmlari va koordinatsiya masalalari yuzasidan samarali muhokama bo'lib o'tdi.
Tadbirda Qo'qon universiteti, Qo'qon universiteti Andijon filiali, Toshkent xalqaro universiteti, Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi, Markaziy Osiyo yashil universiteti, Andijon mashinasozlik instituti, Opole universiteti, Vilnyus texnika universiteti va Karabuk universiteti vakillari ishtirok etdi.
Dastur doirasida loyiha menejeri Ulug'bek Mamadaliyev loyihaning konsepsiyasi, maqsadlari, ish paketlari, kutilayotgan natijalari va umumiy byudjeti yuzasidan batafsil taqdimot o'tkazdi.
Ushbu yig'ilish konsorsium a'zolari o'rtasidagi hamkorlikni kuchaytirish va GreenCamUz loyihasini muvaffaqiyatli amalga oshirish uchun mustahkam zamin yaratishda muhim bosqich bo'ldi.

First Online Meeting of the GreenCamUz Project Consortium Held
On 13 October 2025, the first online meeting of partner higher education institutions within the GreenCamUz Project consortium was successfully held.
During the meeting, partner universities introduced their institutions and project teams, followed by a productive discussion on collaboration mechanisms and coordination within the framework of the project.
The meeting brought together representatives from Kokand University, Kokand University Andijan Branch, Tashkent International University, Higher School of Business and Entrepreneurship, Central Asian Green University, Andijan Institute of Technology, University of Opole, Vilnius Tech, and Karabuk University.
As part of the agenda, Project Manager Ulugbek Mamadaliyev delivered a comprehensive presentation covering the project concept, objectives, work packages, expected results, and overall project budget.
This meeting marked an important milestone in strengthening cooperation among consortium members and laying a solid foundation for the successful implementation of the GreenCamUz project.