GreenCamUz loyihasi yig'ilishi Yashil Universitetda davom etdi
2026-yil 26-mart kuni GreenCamUz loyihasi yig'ilishining ikkinchi kuni O'zbekistondagi Yashil Universitetda o'tkazildi. Tadbirda loyiha hamkorlari WP1–WP7 ish paketlari bo'yicha taqdimotlar o'tkazdi va loyihaning rasmiy veb-sayti taqdim etildi.
2026-yil 26-mart kuni GreenCamUz loyihasi yig'ilishining ikkinchi kuni O'zbekistondagi Yashil Universitetda bo'lib o'tdi.
Tadbir universitet rektori, professor Baxtiyor Po'latovning tabrik so'zi bilan boshlandi. So'ngra ishtirokchilar kampus bo'ylab tashkillashtirilgan tanishuv sayohatida va rasmiy foto sessiyada qatnashdi.
Kun davomida loyiha hamkorlari GreenCamUz loyihasining asosiy ish paketlari (WP1–WP7) yuzasidan taqdimotlar o'tkazdi. Sessiyalarda loyiha boshqaruvi, yashil kampus strategiyasini ishlab chiqish, o'quv dasturlarini integratsiyalash, salohiyatni oshirish, barqaror infratuzilmani joriy etish, jamoatchilik bilan ishlash hamda ommalashtirish faoliyati masalalari ko'rib chiqildi.
Shuningdek, GreenCamUz loyihasining rasmiy veb-sayti taqdim etildi va ishtirokchilar o'rtasida yakuniy muhokama o'tkazildi.

On 26 March 2026, the second day of the GreenCamUz project meeting was held at Green University in Uzbekistan. Project partners delivered presentations on the main work packages (WP1–WP7), and the official project website was introduced.
On March 26, 2026, the second day of the GreenCamUz project meeting was held at Green University in Uzbekistan.
The event began with welcoming remarks by the Rector of the university, Prof. Bakhtiyor Po‘latov. Participants then took part in a guided campus tour and an official photo session.
During the day, project partners delivered presentations on the main work packages of the GreenCamUz project (WP1–WP7). The sessions covered project management, Green Campus strategy development, curriculum integration, capacity building, sustainable infrastructure implementation, community engagement, and dissemination activities.
The official GreenCamUz project website was also presented, followed by a concluding discussion among the participants.