GreenCamUz o'quv kursining to'rtinchi kuni Opolede o'tkazildi
2026-yil 21-may kuni Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining to'rtinchi kuni Opole Texnologiya Universitetida o'tkazildi. Kun davomida ishtirokchilar Opole shahridagi oqava suvlarni tozalash inshootiga o'rganuv tashrifida bo'lishdi va eko-haydash asoslari bo'yicha amaliy mashg'ulotlarda qatnashdilar.
2026-yil 21-may kuni Opole Texnologiya Universitetida Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining to'rtinchi kuni o'tkazildi.Dastur doirasida ishtirokchilar Opole shahridagi oqava suvlarni tozalash amaliyotiga bag'ishlangan o'rganuv tashrifida qatnashdilar. So'ngra universitet ekspertlari rahbarligida eko-haydash asoslari bo'yicha amaliy mashg'ulotlar tashkil etildi. Mashg'ulotlar barqaror ekologik yechimlar va yashil ko'nikmalarni rivojlantirishga yo'naltirildi.O'quv kursi hamkor universitetlar o'rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash va oliy ta'limda barqarorlikka yo'naltirilgan tashabbuslarni qo'llab-quvvatlashga xizmat qilmoqda.

GreenCamUz Training Course Continues with Fourth Day in Opole
On 21 May 2026, the fourth day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course was held at Opole University of Technology. The day featured a study visit to a wastewater treatment facility in Opole, followed by practical sessions on eco-driving basics led by university experts.
On 21 May 2026, the fourth day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course was held at Opole University of Technology.The programme featured a study visit related to wastewater treatment practices in Opole, followed by practical sessions on eco-driving basics led by university experts. The activities focused on sustainable environmental solutions and the development of green skills.The training course continues to strengthen cooperation among partner universities and promote sustainability-oriented initiatives in higher education.