GreenCamUz o'quv kursining ikkinchi kuni Opolede davom etdi
2026-yil 19-may kuni Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining ikkinchi kuni Opole Texnologiya Universitetida o'tkazildi. Kun davomida barqarorlikka yo'naltirilgan o'quv dasturlarini ishlab chiqish, yashil iqtisodiyot ta'limi va xalqaro tajriba almashinuvi masalalari muhokama qilindi.
2026-yil 19-may kuni Opole Texnologiya Universitetida Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining ikkinchi kuni davom etdi.Kun dasturi barqarorlikka yo'naltirilgan o'quv dasturlarini ishlab chiqish, yashil iqtisodiyot ta'limi va hamkor universitetlar o'rtasidagi xalqaro tajriba almashinuviga bag'ishlandi. Ishtirokchilar shuningdek barqarorlik mavzusiga yo'naltirilgan akademik kurslarni loyihalashga bag'ishlangan amaliy ustaxonalarda qatnashdi.O'quv kursi xalqaro hamkorlikni mustahkamlash va O'zbekiston oliy ta'lim muassasalarida yashil transformatsiya jarayonlarini qo'llab-quvvatlashga xizmat qilmoqda.

GreenCamUz Training Course Continues with Second Day in Opole
On 19 May 2026, the second day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course was held at Opole University of Technology. The day focused on sustainability-oriented syllabus development, green economy education, and the exchange of international experience among partner universities.
On 19 May 2026, the second day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course continued at Opole University of Technology.
The programme focused on sustainability-oriented syllabus development, green economy education, and the exchange of international experience among partner universities. Participants also took part in practical workshops dedicated to designing sustainability-focused academic courses.
The training course continues to strengthen international cooperation and support green transformation processes in higher education institutions in Uzbekistan.