2026-yil 20-may kuni Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining uchinchi kuni Opole Texnologiya Universitetida davom etdi. Dasturga eko-haydash texnikalari, dvigatel tormoz tizimlari hamda yashil kampus konsepsiyalari va muammolari bo'yicha amaliy mashg'ulotlar kiritildi.
2026-yil 20-may kuni Opole Texnologiya Universitetida Erasmus+ CBHE GreenCamUz loyihasi doirasidagi o'quv kursining uchinchi kuni davom etdi.Dasturga eko-haydash (eco-driving) texnikalari, dvigatel tormoz tizimlari hamda yashil kampus konsepsiyalari va muammolariga bag'ishlangan amaliy mashg'ulotlar kiritildi. Ishtirokchilar shuningdek barqaror transport va ekologik mas'uliyatli amaliyotlarga yo'naltirilgan guruhli mashg'ulotlarda qatnashdi.Sessiyalar oliy ta'lim sohasida barqarorlik va yashil transformatsiya yo'nalishida tajriba almashinuvi hamda amaliy o'rganish uchun imkoniyat yaratdi.

GreenCamUz Training Course Continues with Third Day in Opole
On 20 May 2026, the third day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course was held at Opole University of Technology. The programme included practical sessions on eco-driving techniques, engine braking systems, and green campus concepts and challenges.
On 20 May 2026, the third day of the Erasmus+ CBHE GreenCamUz training course continued at Opole University of Technology.The programme included practical sessions on eco-driving techniques, engine braking systems, and green campus concepts and challenges. Participants also took part in group-based activities focused on sustainable mobility and environmentally responsible practices.The sessions provided an opportunity for experience exchange and practical learning in the field of sustainability and green transformation in higher education.